SSF2822

| Panel Model | SSF2822 |
|---|---|
| Panel Brand | LiteMax |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,28.0 inch, 1366×254 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| SSF2822 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 697.7×129.7 mm |
| Outline | 735.4×170.5 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 3000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 6.5 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LiteMax SSF2822.
LiteMax SSF2822 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LiteMax SSF2822 pdf datasheet or detailed specifications of the LiteMax SSF2822 or other LiteMax LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LiteMax SSF2822 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LiteMax SSF2822 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LiteMax SSF2822 pdf datasheet or detailed specifications of the LiteMax SSF2822 or other LiteMax LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LiteMax SSF2822 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "SSF2822"
- LiteMax SSF2822
- SSF2822 datasheet
- SSF2822 image
- SSF2822 price
- SSF2822 distributor

