PM070WX2
| Panel Model | PM070WX2 |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PM070WX2 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 152.4×91.44 mm |
| Outline | 165×104×7.75 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 15/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/40/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 6-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3/9.5/17.0/-8.0V (Typ.)(VCC/VDD1/VDD2/VGG/VEE) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI PM070WX2.
PVI PM070WX2 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PM070WX2 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PM070WX2 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PM070WX2 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI PM070WX2 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PM070WX2 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PM070WX2 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PM070WX2 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PM070WX2"
- PVI PM070WX2
- PM070WX2 datasheet
- PM070WX2 image
- PM070WX2 price
- PM070WX2 distributor

