PM070WXF
| Panel Model | PM070WXF |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 480×800 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PM070WXF Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 91.4×152.4 mm |
| Outline | 104×165×6.5 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 25%) |
| Contrast Ratio | 600:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 15/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 75/75/50/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S6P WLED Without Driver |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 6-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3/9.5/17.0/-8.0V (Typ.)(VCC/VDD1/VDD2/VGG/VEE) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI PM070WXF.
PVI PM070WXF are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PM070WXF pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PM070WXF or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PM070WXF distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI PM070WXF are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PM070WXF pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PM070WXF or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PM070WXF distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PM070WXF"
- PVI PM070WXF
- PM070WXF datasheet
- PM070WXF image
- PM070WXF price
- PM070WXF distributor

