PM070WX7
| Panel Model | PM070WX7 |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PM070WX7 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 152.4×91.44 mm |
| Outline | 164×103×8.12 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 15/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/40/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S11P WLED Without Driver |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 6-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3/9.5/17.0/-8.0V (Typ.)(VCC/VDD1/VDD2/VGG/VEE) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI PM070WX7.
PVI PM070WX7 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PM070WX7 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PM070WX7 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PM070WX7 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI PM070WX7 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PM070WX7 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PM070WX7 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PM070WX7 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PM070WX7"
- PVI PM070WX7
- PM070WX7 datasheet
- PM070WX7 image
- PM070WX7 price
- PM070WX7 distributor

