PW070DS6
| Panel Model | PW070DS6 |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 480×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PW070DS6 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 154.08×87.05 mm |
| Outline | 162.68×95.45 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating |
| Contrast Ratio | 150:1 (Typ.) |
| Display Colors | Full color |
| Response Time | 30/50 (Max.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 55/55/15/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Signal Interface | Analog RGB + Composite Video (NTSC/PAL) , 30 pins |
| Input Voltage | 5.0/5.0/17.0/-15.0V (Typ.)(VCC/VDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI PW070DS6.
PVI PW070DS6 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PW070DS6 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PW070DS6 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PW070DS6 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI PW070DS6 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PW070DS6 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PW070DS6 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PW070DS6 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PW070DS6"
- PVI PW070DS6
- PW070DS6 datasheet
- PW070DS6 image
- PW070DS6 price
- PW070DS6 distributor

