JE0DZ1C0093

| Panel Model | JE0DZ1C0093 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,60 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| JE0DZ1C0093 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 1329.12×747.63 mm |
| Outline | 1364.2×805.05 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 5%), Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 4500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 1.07B (10-bit) |
| Response Time | 6 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 120Hz |
| Signal Interface | LVDS (4 ch, 10-bit) , 92 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP JE0DZ1C0093.
SHARP JE0DZ1C0093 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP JE0DZ1C0093 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP JE0DZ1C0093 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP JE0DZ1C0093 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP JE0DZ1C0093 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP JE0DZ1C0093 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP JE0DZ1C0093 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP JE0DZ1C0093 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "JE0DZ1C0093"
- SHARP JE0DZ1C0093
- JE0DZ1C0093 datasheet
- JE0DZ1C0093 image
- JE0DZ1C0093 price
- JE0DZ1C0093 distributor

