SP10Q002-Z1

| Panel Model | SP10Q002-Z1 |
|---|---|
| Panel Brand | HITACHI |
| Descrition | FSTN-LCD ,4.0 inch, 240×160 |
| Panel Type | FSTN-LCD |
| SP10Q002-Z1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Black/White (Negative), Transmissive |
| Active Area | 83.985×55.985 mm |
| Outline | 120×80×7 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 20:1 (Typ.) |
| Display Colors | Monochrome |
| Response Time | 160/110 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 40 (Typ.)(CR≥2, Φ2-Φ1) (L/R/U/D) |
| Frequency | 75Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | Parallel Data (4-bit) , 12 pins |
| Input Voltage | 3.3/5.0V (Typ.)(VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of HITACHI SP10Q002-Z1.
HITACHI SP10Q002-Z1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI SP10Q002-Z1 pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI SP10Q002-Z1 or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI SP10Q002-Z1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
HITACHI SP10Q002-Z1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI SP10Q002-Z1 pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI SP10Q002-Z1 or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI SP10Q002-Z1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "SP10Q002-Z1"
- HITACHI SP10Q002-Z1
- SP10Q002-Z1 datasheet
- SP10Q002-Z1 image
- SP10Q002-Z1 price
- SP10Q002-Z1 distributor

