SP14Q006-T

| Panel Model | SP14Q006-T |
|---|---|
| Panel Brand | HITACHI |
| Descrition | FSTN-LCD ,5.7 inch, 320×240 |
| Panel Type | FSTN-LCD |
| SP14Q006-T Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Black/White mode, Transflective |
| Active Area | 115.185×86.385 mm |
| Outline | 167×109×10 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 5:1 (Typ.)(Transmissive) |
| Display Colors | Monochrome |
| Response Time | 336/148 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/45/40/40 (Typ.)(CR≥2) (L/R/U/D) |
| Frequency | 75Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel Data (4-bit) , 14 pins |
| Input Voltage | 3.3/5.0V (Typ.)(VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of HITACHI SP14Q006-T.
HITACHI SP14Q006-T are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI SP14Q006-T pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI SP14Q006-T or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI SP14Q006-T distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
HITACHI SP14Q006-T are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI SP14Q006-T pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI SP14Q006-T or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI SP14Q006-T distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "SP14Q006-T"
- HITACHI SP14Q006-T
- SP14Q006-T datasheet
- SP14Q006-T image
- SP14Q006-T price
- SP14Q006-T distributor

