SVA201VG01TB

| Panel Model | SVA201VG01TB |
|---|---|
| Panel Brand | SVA-NEC |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,20.1 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| SVA201VG01TB Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 408×306 mm |
| Outline | 432×331 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 450:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (6-bit + Hi-FRC) , CIE1931 72% |
| Response Time | 8 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/70/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SVA-NEC SVA201VG01TB.
SVA-NEC SVA201VG01TB are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SVA-NEC SVA201VG01TB pdf datasheet or detailed specifications of the SVA-NEC SVA201VG01TB or other SVA-NEC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SVA-NEC SVA201VG01TB distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SVA-NEC SVA201VG01TB are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SVA-NEC SVA201VG01TB pdf datasheet or detailed specifications of the SVA-NEC SVA201VG01TB or other SVA-NEC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SVA-NEC SVA201VG01TB distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "SVA201VG01TB"
- SVA-NEC SVA201VG01TB
- SVA201VG01TB datasheet
- SVA201VG01TB image
- SVA201VG01TB price
- SVA201VG01TB distributor

