TM020GDH02

| Panel Model | TM020GDH02 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.0 inch, 176×220 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM020GDH02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 31.68×39.6 mm |
| Outline | 38.38×51.14 mm |
| Surface | Clear, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 65K/262K , CIE1931 60% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 60/60/60/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1S3P WLED Without Driver |
| Signal Interface | CPU , 34 pins |
| Input Voltage | 2.8/2.8V (Typ.)(IOVCC/VCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM020GDH02.
TIANMA TM020GDH02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM020GDH02 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM020GDH02 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM020GDH02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM020GDH02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM020GDH02 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM020GDH02 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM020GDH02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM020GDH02"
- TIANMA TM020GDH02
- TM020GDH02 datasheet
- TM020GDH02 image
- TM020GDH02 price
- TM020GDH02 distributor

