TD043MGEA1
| Panel Model | TD043MGEA1 |
|---|---|
| Panel Brand | Toppoly |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,4.3 inch, 800×480 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| TD043MGEA1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 93.6×56.16 mm |
| Outline | 106×68.45 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 30/10 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 8S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/5.0/-5.0V (Typ.)(VCC/AVDP/AVDN) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Toppoly TD043MGEA1.
Toppoly TD043MGEA1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Toppoly TD043MGEA1 pdf datasheet or detailed specifications of the Toppoly TD043MGEA1 or other Toppoly LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Toppoly TD043MGEA1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Toppoly TD043MGEA1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Toppoly TD043MGEA1 pdf datasheet or detailed specifications of the Toppoly TD043MGEA1 or other Toppoly LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Toppoly TD043MGEA1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TD043MGEA1"
- Toppoly TD043MGEA1
- TD043MGEA1 datasheet
- TD043MGEA1 image
- TD043MGEA1 price
- TD043MGEA1 distributor

