TD043MTEA1

| Panel Model | TD043MTEA1 |
|---|---|
| Panel Brand | TPO |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,4.3 inch, 800×480 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| TD043MTEA1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 93.6×56.16 mm |
| Outline | 100.6×68.45 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 8S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/5.0/-5V (Typ.)(VCC/VDDP/VDDN) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TPO TD043MTEA1.
TPO TD043MTEA1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TPO TD043MTEA1 pdf datasheet or detailed specifications of the TPO TD043MTEA1 or other TPO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TPO TD043MTEA1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TPO TD043MTEA1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TPO TD043MTEA1 pdf datasheet or detailed specifications of the TPO TD043MTEA1 or other TPO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TPO TD043MTEA1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TD043MTEA1"
- TPO TD043MTEA1
- TD043MTEA1 datasheet
- TD043MTEA1 image
- TD043MTEA1 price
- TD043MTEA1 distributor
