TD070WGEC3

| Panel Model | TD070WGEC3 |
|---|---|
| Panel Brand | TPO |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| TD070WGEC3 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 152.4×91.44 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 12 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 60/60/50/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 7S3P WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/9.0/12.0/-6.0V (Typ.)(VDD/AVDD/VVDD/VEE) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TPO TD070WGEC3.
TPO TD070WGEC3 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TPO TD070WGEC3 pdf datasheet or detailed specifications of the TPO TD070WGEC3 or other TPO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TPO TD070WGEC3 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TPO TD070WGEC3 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TPO TD070WGEC3 pdf datasheet or detailed specifications of the TPO TD070WGEC3 or other TPO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TPO TD070WGEC3 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TD070WGEC3"
- TPO TD070WGEC3
- TD070WGEC3 datasheet
- TD070WGEC3 image
- TD070WGEC3 price
- TD070WGEC3 distributor

