LMS480KC03
| Panel Model | LMS480KC03 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG SMD |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,4.8 inch, 800×480 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| LMS480KC03 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | PVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 104.4×62.64 mm |
| Outline | 112×75 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3/5.5/-5.5V (Typ.)(VCC/VCCIO/VDDP/VDDN) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG SMD LMS480KC03.
SAMSUNG SMD LMS480KC03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG SMD LMS480KC03 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG SMD LMS480KC03 or other SAMSUNG SMD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG SMD LMS480KC03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG SMD LMS480KC03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG SMD LMS480KC03 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG SMD LMS480KC03 or other SAMSUNG SMD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG SMD LMS480KC03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LMS480KC03"
- SAMSUNG SMD LMS480KC03
- LMS480KC03 datasheet
- LMS480KC03 image
- LMS480KC03 price
- LMS480KC03 distributor

