TFTMD089030

| Panel Model | TFTMD089030 |
|---|---|
| Panel Brand | JDI |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,8.9 inch, 2560×1600 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| TFTMD089030 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 192×120 mm |
| Outline | 200.3×132.1×3.43 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 1200:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S6P WLED Without Driver |
| Signal Interface | MIPI (2 ch, 4 data lanes) , 61 pins |
| Input Voltage | 1.8/3.3V (Typ.)(VDDIO/VBAT) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of JDI TFTMD089030.
JDI TFTMD089030 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the JDI TFTMD089030 pdf datasheet or detailed specifications of the JDI TFTMD089030 or other JDI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from JDI TFTMD089030 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
JDI TFTMD089030 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the JDI TFTMD089030 pdf datasheet or detailed specifications of the JDI TFTMD089030 or other JDI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from JDI TFTMD089030 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TFTMD089030"
- JDI TFTMD089030
- TFTMD089030 datasheet
- TFTMD089030 image
- TFTMD089030 price
- TFTMD089030 distributor
