TFTMD80160CBC

| Panel Model | TFTMD80160CBC |
|---|---|
| Panel Brand | HITACHI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,31.5 inch, 1366×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TFTMD80160CBC Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS-Pro, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 697.685×392.256 mm |
| Outline | 780×450 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 10/9 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 16 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of HITACHI TFTMD80160CBC.
HITACHI TFTMD80160CBC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI TFTMD80160CBC pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI TFTMD80160CBC or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI TFTMD80160CBC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
HITACHI TFTMD80160CBC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI TFTMD80160CBC pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI TFTMD80160CBC or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI TFTMD80160CBC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TFTMD80160CBC"
- HITACHI TFTMD80160CBC
- TFTMD80160CBC datasheet
- TFTMD80160CBC image
- TFTMD80160CBC price
- TFTMD80160CBC distributor

