LQ035LC111
| Panel Model | LQ035LC111 |
|---|---|
| Panel Brand | ChiHsin |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ035LC111 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 70.08×52.56 mm |
| Outline | 76.9×63.9×3.36 mm |
| Surface | Antiglare, Antireflection |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 10/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/50/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Serial RGB (8-bit) + SPI , 36 pins |
| Input Voltage | 3.3/5.0V (Typ.)(VCC/VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of ChiHsin LQ035LC111.
ChiHsin LQ035LC111 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LQ035LC111 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LQ035LC111 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LQ035LC111 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
ChiHsin LQ035LC111 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LQ035LC111 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LQ035LC111 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LQ035LC111 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ035LC111"
- ChiHsin LQ035LC111
- LQ035LC111 datasheet
- LQ035LC111 image
- LQ035LC111 price
- LQ035LC111 distributor
