TM020HDH17

| Panel Model | TM020HDH17 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.0 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM020HDH17 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 30.24×40.32 mm |
| Outline | 35.7×51.2×2.25 mm |
| Surface | Clear, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | 65K/262K , CIE1931 50% |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 45/45/50/20 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1S3P WLED Without Driver |
| Signal Interface | 8/16-bit 8080 parallel , 39 pins |
| Input Voltage | (1.8/2.8)/2.8V (Typ.)(IOVCC/VCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM020HDH17.
TIANMA TM020HDH17 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM020HDH17 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM020HDH17 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM020HDH17 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM020HDH17 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM020HDH17 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM020HDH17 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM020HDH17 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM020HDH17"
- TIANMA TM020HDH17
- TM020HDH17 datasheet
- TM020HDH17 image
- TM020HDH17 price
- TM020HDH17 distributor

