TM035PDH52

| Panel Model | TM035PDH52 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 320×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM035PDH52 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 48.96×73.44 mm |
| Outline | 54.34×84.07×2.1 mm |
| Surface | Clear |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 65K/262K , CIE1931 60% |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/70/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 6S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | CPU/RGB , 45 pins |
| Input Voltage | 1.8/2.8 (Typ.)(IOVCC/VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM035PDH52.
TIANMA TM035PDH52 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM035PDH52 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM035PDH52 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM035PDH52 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM035PDH52 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM035PDH52 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM035PDH52 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM035PDH52 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM035PDH52"
- TIANMA TM035PDH52
- TM035PDH52 datasheet
- TM035PDH52 image
- TM035PDH52 price
- TM035PDH52 distributor

