TM022GDH42

| Panel Model | TM022GDH42 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.2 inch, 176×220 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM022GDH42 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 34.848×43.56 mm |
| Outline | 40.03×54×3.2 mm |
| Surface | Clear, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | 65K/262K , CIE1931 50% |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 45/45/50/20 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1S3P WLED Without Driver |
| Signal Interface | 8/16-bit 8080 parallel , 35 pins |
| Input Voltage | (1.8/2.8)/2.5V (Typ.)(IOVCC/VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM022GDH42.
TIANMA TM022GDH42 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM022GDH42 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM022GDH42 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM022GDH42 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM022GDH42 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM022GDH42 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM022GDH42 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM022GDH42 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM022GDH42"
- TIANMA TM022GDH42
- TM022GDH42 datasheet
- TM022GDH42 image
- TM022GDH42 price
- TM022GDH42 distributor

