TM024HBH33

| Panel Model | TM024HBH33 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.4 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM024HBH33 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 36.72×48.96 mm |
| Outline | 42.72×60.26 mm |
| Surface | Clear, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 55% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 45/45/40/20 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1S4P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) + SPI , 39 pins |
| Input Voltage | 2.8V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM024HBH33.
TIANMA TM024HBH33 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM024HBH33 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM024HBH33 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM024HBH33 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM024HBH33 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM024HBH33 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM024HBH33 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM024HBH33 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM024HBH33"
- TIANMA TM024HBH33
- TM024HBH33 datasheet
- TM024HBH33 image
- TM024HBH33 price
- TM024HBH33 distributor

