TM028HBH24

| Panel Model | TM028HBH24 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.8 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM028HBH24 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 43.2×57.6 mm |
| Outline | 50×69.2 mm |
| Surface | Clear, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | 65K , CIE1931 55% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 60/60/60/40 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1S4P WLED Without Driver |
| Signal Interface | 16-bit 8080 parallel , 40 pins |
| Input Voltage | 2.8/2.8V (Typ.)(VCC/VCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM028HBH24.
TIANMA TM028HBH24 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM028HBH24 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM028HBH24 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM028HBH24 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM028HBH24 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM028HBH24 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM028HBH24 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM028HBH24 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM028HBH24"
- TIANMA TM028HBH24
- TM028HBH24 datasheet
- TM028HBH24 image
- TM028HBH24 price
- TM028HBH24 distributor

