TM028HBH14

| Panel Model | TM028HBH14 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.8 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM028HBH14 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 43.2×57.6 mm |
| Outline | 50×69.2×3.6 mm |
| Surface | Clear, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | 65K , CIE1931 55% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 60/60/60/40 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1S4P WLED Without Driver |
| Signal Interface | 16-bit 8080 parallel , 37 pins |
| Input Voltage | 2.8/2.8V (Typ.)(VCI/VCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM028HBH14.
TIANMA TM028HBH14 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM028HBH14 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM028HBH14 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM028HBH14 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM028HBH14 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM028HBH14 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM028HBH14 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM028HBH14 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM028HBH14"
- TIANMA TM028HBH14
- TM028HBH14 datasheet
- TM028HBH14 image
- TM028HBH14 price
- TM028HBH14 distributor

