LH300WQ2-SD16

| Panel Model | LH300WQ2-SD16 |
|---|---|
| Panel Brand | LG Display |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.0 inch, 240×400 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LH300WQ2-SD16 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | S-IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 38.88×64.8 mm |
| Outline | 43.08×75.4 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 70% |
| Response Time | 40 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1S6P WLED Without Driver |
| Signal Interface | CPU , 37 pins |
| Input Voltage | 2.8/2.8V (Typ.)(IOVCC/VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG Display LH300WQ2-SD16.
LG Display LH300WQ2-SD16 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LH300WQ2-SD16 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LH300WQ2-SD16 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LH300WQ2-SD16 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG Display LH300WQ2-SD16 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LH300WQ2-SD16 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LH300WQ2-SD16 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LH300WQ2-SD16 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LH300WQ2-SD16"
- LG Display LH300WQ2-SD16
- LH300WQ2-SD16 datasheet
- LH300WQ2-SD16 image
- LH300WQ2-SD16 price
- LH300WQ2-SD16 distributor

