TM028HBH31

| Panel Model | TM028HBH31 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.8 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM028HBH31 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 43.2×57.6 mm |
| Outline | 52.9×71.7 mm |
| Surface | Clear |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K , CIE1931 65% |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/70/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 4S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | CPU , 60 pins |
| Input Voltage | 2.8V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM028HBH31.
TIANMA TM028HBH31 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM028HBH31 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM028HBH31 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM028HBH31 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM028HBH31 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM028HBH31 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM028HBH31 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM028HBH31 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM028HBH31"
- TIANMA TM028HBH31
- TM028HBH31 datasheet
- TM028HBH31 image
- TM028HBH31 price
- TM028HBH31 distributor

