TM043NFH02

| Panel Model | TM043NFH02 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.3 inch, 480×272 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM043NFH02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 95.04×53.86 mm |
| Outline | 101.6×62.8 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/70/50 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM043NFH02.
TIANMA TM043NFH02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM043NFH02 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM043NFH02 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM043NFH02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM043NFH02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM043NFH02 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM043NFH02 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM043NFH02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM043NFH02"
- TIANMA TM043NFH02
- TM043NFH02 datasheet
- TM043NFH02 image
- TM043NFH02 price
- TM043NFH02 distributor

