TM057QVHG01

| Panel Model | TM057QVHG01 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.7 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM057QVHG01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 115.2×86.4 mm |
| Outline | 144×104.6×14.15 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/70/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 7S3P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 33 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM057QVHG01.
TIANMA TM057QVHG01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM057QVHG01 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM057QVHG01 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM057QVHG01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM057QVHG01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM057QVHG01 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM057QVHG01 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM057QVHG01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM057QVHG01"
- TIANMA TM057QVHG01
- TM057QVHG01 datasheet
- TM057QVHG01 image
- TM057QVHG01 price
- TM057QVHG01 distributor
