CLAA070MA21BW

| Panel Model | CLAA070MA21BW |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAA070MA21BW Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 141.6×106.2 mm |
| Outline | 156.4×122.25×3.5 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.2M (6-bit + FRC) , CIE1931 42% |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 50/70/70/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 2S7P WLED Without Driver |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 8-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/9.6/18/-6V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAA070MA21BW.
CPT CLAA070MA21BW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA070MA21BW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA070MA21BW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA070MA21BW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAA070MA21BW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA070MA21BW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA070MA21BW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA070MA21BW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAA070MA21BW"
- CPT CLAA070MA21BW
- CLAA070MA21BW datasheet
- CLAA070MA21BW image
- CLAA070MA21BW price
- CLAA070MA21BW distributor
