TM070RBHG04

| Panel Model | TM070RBHG04 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM070RBHG04 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 154.08×85.92 mm |
| Outline | 164.9×100×7.1 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.7M (6-bit / 6-bit + Hi-FRC) , CIE1931 50% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/60/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 3S8P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6/8-bit) , 50 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM070RBHG04.
TIANMA TM070RBHG04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM070RBHG04 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM070RBHG04 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM070RBHG04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM070RBHG04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM070RBHG04 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM070RBHG04 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM070RBHG04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM070RBHG04"
- TIANMA TM070RBHG04
- TM070RBHG04 datasheet
- TM070RBHG04 image
- TM070RBHG04 price
- TM070RBHG04 distributor

