TM070RBZ17

| Panel Model | TM070RBZ17 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM070RBZ17 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 154.08×85.92 mm |
| Outline | 164.9×100×7.2 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/53/66 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S7P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3V (Typ.)(DVDD/VCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM070RBZ17.
TIANMA TM070RBZ17 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM070RBZ17 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM070RBZ17 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM070RBZ17 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM070RBZ17 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM070RBZ17 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM070RBZ17 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM070RBZ17 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM070RBZ17"
- TIANMA TM070RBZ17
- TM070RBZ17 datasheet
- TM070RBZ17 image
- TM070RBZ17 price
- TM070RBZ17 distributor

