TM070RBZ18

| Panel Model | TM070RBZ18 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM070RBZ18 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 154.08×85.92 mm |
| Outline | 164.9×100×7.2 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.7M (6-bit / 6-bit + Dithering) , CIE1931 50% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S6P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6/8-bit) , 50 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3V (Typ.)(DVDD/VCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM070RBZ18.
TIANMA TM070RBZ18 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM070RBZ18 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM070RBZ18 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM070RBZ18 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM070RBZ18 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM070RBZ18 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM070RBZ18 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM070RBZ18 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM070RBZ18"
- TIANMA TM070RBZ18
- TM070RBZ18 datasheet
- TM070RBZ18 image
- TM070RBZ18 price
- TM070RBZ18 distributor

