TS070OAAAD01

| Panel Model | TS070OAAAD01 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 480×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TS070OAAAD01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 154.08×86.58 mm |
| Outline | 164.9×100 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | Full color , CIE1931 50% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 65/65/45/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 3S9P WLED Without Driver |
| Signal Interface | TFT Specific Analog RGB , 26 pins |
| Input Voltage | 3.3/5.0/15/-10V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TS070OAAAD01.
TIANMA TS070OAAAD01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TS070OAAAD01 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TS070OAAAD01 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TS070OAAAD01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TS070OAAAD01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TS070OAAAD01 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TS070OAAAD01 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TS070OAAAD01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TS070OAAAD01"
- TIANMA TS070OAAAD01
- TS070OAAAD01 datasheet
- TS070OAAAD01 image
- TS070OAAAD01 price
- TS070OAAAD01 distributor

