TS070SAATD01-00

| Panel Model | TS070SAATD01-00 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TS070SAATD01-00 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 141×105.75 mm |
| Outline | 155.5×118.7×5.9 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 65/65/45/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 3S6P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/10.0/15.0/-10.0V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TS070SAATD01-00.
TIANMA TS070SAATD01-00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TS070SAATD01-00 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TS070SAATD01-00 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TS070SAATD01-00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TS070SAATD01-00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TS070SAATD01-00 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TS070SAATD01-00 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TS070SAATD01-00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TS070SAATD01-00"
- TIANMA TS070SAATD01-00
- TS070SAATD01-00 datasheet
- TS070SAATD01-00 image
- TS070SAATD01-00 price
- TS070SAATD01-00 distributor

