TV550HR-L32
| Panel Model | TV550HR-L32 |
|---|---|
| Panel Brand | No Brand |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,55 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TV550HR-L32 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 1209.6×680.4 mm |
| Outline | 1237.3×716.9 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 1%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 1200:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 70% |
| Response Time | 6 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 10-bit) , 51 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of No Brand TV550HR-L32.
No Brand TV550HR-L32 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the No Brand TV550HR-L32 pdf datasheet or detailed specifications of the No Brand TV550HR-L32 or other No Brand LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from No Brand TV550HR-L32 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
No Brand TV550HR-L32 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the No Brand TV550HR-L32 pdf datasheet or detailed specifications of the No Brand TV550HR-L32 or other No Brand LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from No Brand TV550HR-L32 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TV550HR-L32"
- No Brand TV550HR-L32
- TV550HR-L32 datasheet
- TV550HR-L32 image
- TV550HR-L32 price
- TV550HR-L32 distributor

