TX6A12
| Panel Model | TX6A12 |
|---|---|
| Panel Brand | CHILIN |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,42 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TX6A12 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | Super MVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 930.24×523.26 mm |
| Outline | 973.2×566.2 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 5000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (6-bit + Hi-FRC) |
| Response Time | 6.5 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 50/50/40/40 (Typ.)(CR≥20) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 4 strings WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 51 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CHILIN TX6A12.
CHILIN TX6A12 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHILIN TX6A12 pdf datasheet or detailed specifications of the CHILIN TX6A12 or other CHILIN LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHILIN TX6A12 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CHILIN TX6A12 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHILIN TX6A12 pdf datasheet or detailed specifications of the CHILIN TX6A12 or other CHILIN LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHILIN TX6A12 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TX6A12"
- CHILIN TX6A12
- TX6A12 datasheet
- TX6A12 image
- TX6A12 price
- TX6A12 distributor

