UF-80I011-A

| Panel Model | UF-80I011-A |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.3 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| UF-80I011-A Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 93.6×56.16 mm |
| Outline | 103×69.06×4.23 mm |
| Surface | Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 15/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 5S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 51 pins |
| Input Voltage | 2.8/5.0V (Typ.)(VCC/VBAT) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG UF-80I011-A.
SAMSUNG UF-80I011-A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG UF-80I011-A pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG UF-80I011-A or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG UF-80I011-A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG UF-80I011-A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG UF-80I011-A pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG UF-80I011-A or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG UF-80I011-A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "UF-80I011-A"
- SAMSUNG UF-80I011-A
- UF-80I011-A datasheet
- UF-80I011-A image
- UF-80I011-A price
- UF-80I011-A distributor

