24QVF2H

| Panel Model | 24QVF2H |
|---|---|
| Panel Brand | SII |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.4 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| 24QVF2H Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 36.72×48.96 mm |
| Outline | 42.72×60.4 mm |
| Surface | Clear, Hard coating |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 4S1P WLED |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) + SPI , 35 pins |
| Input Voltage | (1.65~3.3)/(2.5~3.3)(IOVCC/VCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SII 24QVF2H.
SII 24QVF2H are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SII 24QVF2H pdf datasheet or detailed specifications of the SII 24QVF2H or other SII LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SII 24QVF2H distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SII 24QVF2H are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SII 24QVF2H pdf datasheet or detailed specifications of the SII 24QVF2H or other SII LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SII 24QVF2H distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "24QVF2H"
- SII 24QVF2H
- 24QVF2H datasheet
- 24QVF2H image
- 24QVF2H price
- 24QVF2H distributor
