28QVF1J

| Panel Model | 28QVF1J |
|---|---|
| Panel Brand | SII |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.8 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| 28QVF1J Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | FFS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 43.2×57.6 mm |
| Outline | 49×69 mm |
| Surface | Clear, Hard coating |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 4S1P WLED |
| Signal Interface | CPU , 35 pins |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SII 28QVF1J.
SII 28QVF1J are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SII 28QVF1J pdf datasheet or detailed specifications of the SII 28QVF1J or other SII LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SII 28QVF1J distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SII 28QVF1J are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SII 28QVF1J pdf datasheet or detailed specifications of the SII 28QVF1J or other SII LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SII 28QVF1J distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "28QVF1J"
- SII 28QVF1J
- 28QVF1J datasheet
- 28QVF1J image
- 28QVF1J price
- 28QVF1J distributor
