28QVF2J

| Panel Model | 28QVF2J |
|---|---|
| Panel Brand | SII |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.8 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| 28QVF2J Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | FFS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 43.2×57.6 mm |
| Outline | 49×69 mm |
| Surface | Clear, Hard coating |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 4S1P WLED |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) + SPI , 35 pins |
| Input Voltage | (1.65~3.3)/(2.5~3.3)(IOVCC/VCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SII 28QVF2J.
SII 28QVF2J are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SII 28QVF2J pdf datasheet or detailed specifications of the SII 28QVF2J or other SII LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SII 28QVF2J distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SII 28QVF2J are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SII 28QVF2J pdf datasheet or detailed specifications of the SII 28QVF2J or other SII LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SII 28QVF2J distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "28QVF2J"
- SII 28QVF2J
- 28QVF2J datasheet
- 28QVF2J image
- 28QVF2J price
- 28QVF2J distributor
