35QVW1H

| Panel Model | 35QVW1H |
|---|---|
| Panel Brand | SII |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| 35QVW1H Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 70.08×52.56 mm |
| Outline | 76.9×63.9×3.4 mm |
| Surface | Clear, Hard coating |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 60% |
| Response Time | 15/35 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 70/70/50/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 6S1P WLED |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 50 pins |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SII 35QVW1H.
SII 35QVW1H are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SII 35QVW1H pdf datasheet or detailed specifications of the SII 35QVW1H or other SII LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SII 35QVW1H distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SII 35QVW1H are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SII 35QVW1H pdf datasheet or detailed specifications of the SII 35QVW1H or other SII LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SII 35QVW1H distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "35QVW1H"
- SII 35QVW1H
- 35QVW1H datasheet
- 35QVW1H image
- 35QVW1H price
- 35QVW1H distributor
