35QVW1T

| Panel Model | 35QVW1T |
|---|---|
| Panel Brand | SII |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| 35QVW1T Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 70.08×52.56 mm |
| Outline | 76.9×63.9 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 60% |
| Response Time | 15/35 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 70/70/50/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 6S1P WLED |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 50 pins |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SII 35QVW1T.
SII 35QVW1T are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SII 35QVW1T pdf datasheet or detailed specifications of the SII 35QVW1T or other SII LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SII 35QVW1T distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SII 35QVW1T are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SII 35QVW1T pdf datasheet or detailed specifications of the SII 35QVW1T or other SII LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SII 35QVW1T distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "35QVW1T"
- SII 35QVW1T
- 35QVW1T datasheet
- 35QVW1T image
- 35QVW1T price
- 35QVW1T distributor
