980001588

| Panel Model | 980001588 |
|---|---|
| Panel Brand | CHIMEI INNOLUX |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,2.0 inch, 320×240 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| 980001588 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 40.672×30.48 mm |
| Outline | 44.8×37.88×1.29 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 240:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 35 (Max.)(Tr/Tf) |
| Viewing Angle | 40/40/20/50 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | No B/L |
| Signal Interface | Serial RGB (8-bit) + SPI , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CHIMEI INNOLUX 980001588.
CHIMEI INNOLUX 980001588 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX 980001588 pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX 980001588 or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX 980001588 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CHIMEI INNOLUX 980001588 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX 980001588 pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX 980001588 or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX 980001588 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "980001588"
- CHIMEI INNOLUX 980001588
- 980001588 datasheet
- 980001588 image
- 980001588 price
- 980001588 distributor

