990000270

| Panel Model | 990000270 |
|---|---|
| Panel Brand | TPO |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,2.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| 990000270 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 49.946×37.56 mm |
| Outline | 56.2×47.8 mm |
| Surface | Hard coating |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 5/11 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 40/40/20/50 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1 pcs WLED Without Driver |
| Signal Interface | Serial RGB (8-bit) + SPI, CCIR601 , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TPO 990000270.
TPO 990000270 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TPO 990000270 pdf datasheet or detailed specifications of the TPO 990000270 or other TPO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TPO 990000270 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TPO 990000270 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TPO 990000270 pdf datasheet or detailed specifications of the TPO 990000270 or other TPO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TPO 990000270 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "990000270"
- TPO 990000270
- 990000270 datasheet
- 990000270 image
- 990000270 price
- 990000270 distributor
