AA121SN02

| Panel Model | AA121SN02 |
|---|---|
| Panel Brand | Mitsubishi |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,12.1 inch, 800×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AA121SN02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 246×184.5 mm |
| Outline | 280×219×18.3 mm |
| Surface | Hard coating (2H), Antireflection |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.7M (6-bit / 6-bit + Hi-FRC) |
| Response Time | 6/19 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 65/65/75/45 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 4 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Mitsubishi AA121SN02.
Mitsubishi AA121SN02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA121SN02 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA121SN02 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA121SN02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Mitsubishi AA121SN02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA121SN02 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA121SN02 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA121SN02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AA121SN02"
- Mitsubishi AA121SN02
- AA121SN02 datasheet
- AA121SN02 image
- AA121SN02 price
- AA121SN02 distributor

