R208R3-L01

| Panel Model | R208R3-L01 |
|---|---|
| Panel Brand | CMO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,20.8 inch, 2048×1536 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| R208R3-L01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 423.9×318 mm |
| Outline | 457×350×45.8 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 900:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 10/10 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 14 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (4 ch, 8-bit) , 70 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CMO R208R3-L01.
CMO R208R3-L01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CMO R208R3-L01 pdf datasheet or detailed specifications of the CMO R208R3-L01 or other CMO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CMO R208R3-L01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CMO R208R3-L01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CMO R208R3-L01 pdf datasheet or detailed specifications of the CMO R208R3-L01 or other CMO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CMO R208R3-L01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "R208R3-L01"
- CMO R208R3-L01
- R208R3-L01 datasheet
- R208R3-L01 image
- R208R3-L01 price
- R208R3-L01 distributor
