ALT-030ASLN-J2
| Panel Model | ALT-030ASLN-J2 |
|---|---|
| Panel Brand | No Brand |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.0 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| ALT-030ASLN-J2 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 60×45 mm |
| Outline | 70.2×51.6 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 20/10 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/60/60/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 2S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Serial RGB (8-bit) + SPI, CCIR601/656 , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.)(VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of No Brand ALT-030ASLN-J2.
No Brand ALT-030ASLN-J2 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the No Brand ALT-030ASLN-J2 pdf datasheet or detailed specifications of the No Brand ALT-030ASLN-J2 or other No Brand LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from No Brand ALT-030ASLN-J2 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
No Brand ALT-030ASLN-J2 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the No Brand ALT-030ASLN-J2 pdf datasheet or detailed specifications of the No Brand ALT-030ASLN-J2 or other No Brand LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from No Brand ALT-030ASLN-J2 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "ALT-030ASLN-J2"
- No Brand ALT-030ASLN-J2
- ALT-030ASLN-J2 datasheet
- ALT-030ASLN-J2 image
- ALT-030ASLN-J2 price
- ALT-030ASLN-J2 distributor

