AV070WXM-NW0

| Panel Model | AV070WXM-NW0 |
|---|---|
| Panel Brand | BOE |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×1280 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AV070WXM-NW0 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ADS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 94.2×150.72 mm |
| Outline | 99.7×160.93 mm |
| Surface | Hard coating (3H), Antireflection |
| Contrast Ratio | 900:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 5S4P WLED Without Driver |
| Signal Interface | MIPI (4 data lanes) , 34 pins |
| Input Voltage | 1.8/3.3V (Typ.)(IOVCC/VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BOE AV070WXM-NW0.
BOE AV070WXM-NW0 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE AV070WXM-NW0 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE AV070WXM-NW0 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE AV070WXM-NW0 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BOE AV070WXM-NW0 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE AV070WXM-NW0 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE AV070WXM-NW0 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE AV070WXM-NW0 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AV070WXM-NW0"
- BOE AV070WXM-NW0
- AV070WXM-NW0 datasheet
- AV070WXM-NW0 image
- AV070WXM-NW0 price
- AV070WXM-NW0 distributor

