AX094F002G
| Panel Model | AX094F002G |
|---|---|
| Panel Brand | IPS Alpha |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,37 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AX094F002G Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 819.36×460.89 mm |
| Outline | 877×516.8 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 900:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 8/6 (Typ.)(Tr/Td); 15 (Typ.)(MPRT) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 20 pcs EEFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 51 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of IPS Alpha AX094F002G.
IPS Alpha AX094F002G are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the IPS Alpha AX094F002G pdf datasheet or detailed specifications of the IPS Alpha AX094F002G or other IPS Alpha LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from IPS Alpha AX094F002G distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
IPS Alpha AX094F002G are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the IPS Alpha AX094F002G pdf datasheet or detailed specifications of the IPS Alpha AX094F002G or other IPS Alpha LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from IPS Alpha AX094F002G distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AX094F002G"
- IPS Alpha AX094F002G
- AX094F002G datasheet
- AX094F002G image
- AX094F002G price
- AX094F002G distributor

