BA060WV1-100

| Panel Model | BA060WV1-100 |
|---|---|
| Panel Brand | BOE |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,6.0 inch, 480×854 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| BA060WV1-100 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 74.592×132.712 mm |
| Outline | 85.1×144.7×4.85 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/60/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 31 pins |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BOE BA060WV1-100.
BOE BA060WV1-100 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BA060WV1-100 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BA060WV1-100 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BA060WV1-100 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BOE BA060WV1-100 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BA060WV1-100 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BA060WV1-100 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BA060WV1-100 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "BA060WV1-100"
- BOE BA060WV1-100
- BA060WV1-100 datasheet
- BA060WV1-100 image
- BA060WV1-100 price
- BA060WV1-100 distributor
