BT040HVME602

| Panel Model | BT040HVME602 |
|---|---|
| Panel Brand | BOE |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.0 inch, 320×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| BT040HVME602 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 55.68×83.52 mm |
| Outline | 59.08×90.82 mm |
| Surface | Without Polarizer |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 60% |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 60/70/70/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | COG Suggest HX8357-B, ILI9486L, R61581 |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BOE BT040HVME602.
BOE BT040HVME602 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BT040HVME602 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BT040HVME602 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BT040HVME602 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BOE BT040HVME602 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BT040HVME602 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BT040HVME602 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BT040HVME602 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "BT040HVME602"
- BOE BT040HVME602
- BT040HVME602 datasheet
- BT040HVME602 image
- BT040HVME602 price
- BT040HVME602 distributor

